Dvakrát krátce o číslech

Poprvé

Na Živě v posledních týdnech vycházel seriál Svět zpoza čísel, který čtenářům přibližoval životy slavných matematiků. Takhle napsáno to zní docela suše, ale v podání autora seriálu Hynka Hankeho se jedná o vysoce čtivou záležitost nejen pro matfyzáky a jim podobné. Mimochodem, Hynek toho pro Živě napsal docela dost a podle mě je jeden z nejkvalitnějších tamních autorů. Za zmínku stojí určitě aspoň jeho seriál Hacky a hackeři.

Podruhé

Zajímavé statistiky svého čtenářstva přinesl dnes Interval v článku Interal v zajetí čísel. Co mě příjemně překvapilo, byl 13% podíl prohlížečů založených na jádru Gecko a také skoro 30% podíl rozlišení obrazovky větších než 1024x768. Holt profesionálové mají velké monitory :-) Zvláštní je, že diskuze pod článkem se rozpoutala hlavně na téma, které Windowsy jsou nejlepší...

Dec 1, 2003 – 17:48

Comments

David Majda
David Majda
Ono to zas tak překvapivé není - předpokládám, že většina z toho jsou linuxáři, a na Linuxu je Mozilla ve stejné situaci jako IE na Widnows - dosti často bývá součástí distribuce s ikonkou někde na ploše nebo spoštěcím panelu.

Docela zajímavý by byl ale "koláč" prohlížečů pro jednotlivé rodiny OS zvlášť.

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.