Přednáška "Alternativní implementace Ruby" (aktualizováno)

Tuto středu (3. 10. 2007) od 19:00 se ve Fraktálu v Praze na Letné uskuteční již čtvrté setkání uživatelů Ruby on Rails. Jeho součástí bude i moje krátká přednáška na téma Alternativní implementace Ruby.

Náplní přednášky bude především stručné představení projektů YARV, JRuby, XRuby, IronRuby, Ruby.NET, Rubinius a Cardinal, vypíchnutí jejich zajímavých vlastností a zhodnocení stavu implementace (= běží na tom Railsy?).

Pokud vás téma zaujalo, přihlašte se k akci na Railsařském diskuzním fóru a ve středu doražte.

Slajdy z přednášky po akci zveřejním na svých stránkách. Aktualizováno 4. 10.: Stalo se.

Oct 1, 2007 – 13:15

Comments

jan
jan
Diky za slajdy, velmi zajimave cteni. Na prednasce jsem bohuzel nemel moznost byt, tak poprosim alespon tady o rozvedeni nasledujiciho:

Názor: MRI + YARV → Rubinius

Diky!
David Majda
[1] V podstatě jsem na přednášce jen ocitoval názory Ola Biniho z článku http://ola-bini.blogspot.com/2007/09/rubinius-is-important.html. Ola si myslí, že Rubinius je "MRI done right" a že se časem stane hlavní implementací Ruby.

Mezi důvody, proč by se tak mělo stát, uvádí čistější a flexibilnější celkovou architekturu, potenciál k dobrému výkonu (Rubinius kompiluje Ruby do bytecode), kompatibilitu s céčkovými rozšířeními psanými pro MRI a to, že Rubinius je z větší části psán v Ruby, což je dobré pro rychlý vývoj.

Já takový optimista jako Ola nejsem, ale myslím si, že jistou šanci Rubinius má. IMO záleží hlavně na tom, jak silná vývojářská komunita se za něj postaví.

Každopdáně se na Rubinius chci někdy trochu podrobněji podívat.

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.