Katrina a pravá tvář USA?

V posledních dnech jsem se dost divil, jak je možné, že v tak vyspělé zemi, jako jsou USA, může dojít k situaci, jaká nastala v New Orleans: neschopnost evakuovat několik desítek tisíc lidí, množící se rabování a jiné zločiny, lidé (opravdu ještě lidé?) střílející po záchranných vrtulnících. Zprávy o armádních posilách jsou jsou doprovázeny ujištěními, že vojáci mají rozkaz střílet do lidí a nebudou mít slitování – přitom na prvním místě by měla být pomoc.

Dnes jsem objevil tento článek na Kuro5hinu a zjistil jsem, že nejsem jediný, kdo prostě nechápe. Nepochopitelné to zřejmě přijde celému civilizovanému světu.

Pokud si článek budete číst, doporučuji vaší pozornosti i komentáře pod ním.

Sep 5, 2005 – 14:24

Comments

Alfons
Alfons
Nepochopení je způsobeno duševní nedostatečností nechápajících. Prostě máte zpozdění, vývoj předstihl vaše chápání. Jste pro dnešní dobu odepsaní a nepoužitelní. Brzy se zařadíte mezi nezaměstnané.
Mungo
Mungo
Přidám se k Alfonsovi [1] - a dodám, že nejen mezi nezaměstnané a odepsané, ale i mezi kořist ostatních dravců. Neviditelná ruka trhu a zákon džungle vítězí, kdo neovládá bojová umění, nepřežije. Sorry, Davide.
Bohužel sám se obávám že skončím jako chladná mrtvola, pokud nezměním přístup k okolnímu světu.
Tolik názor pesimisty.
---
Optimista doufá, že svět se přizpůsobí jemu.
---
Janouch
Janouch
Po přečtení příspěvků [1] a [2] mám pocit, že oba pánové nejdřív sesmahli nějaký to stéblo za ty ptákoviny, co tady napsali. :)

Za ty čtyři měsíce, co jsem ve státech, se tomu Dejve ani už tolik nedivím. Docela jsem měl možnost vidět, jak tady kdeco funguje a určitě by si čuměl, co je tady všechno možný.. Amerika rozhodně není tak skvělou zemí, jak se tváří na okolní svět. Někdy o tom pokecáme nad škopkem. :)

Btw bug: "Zprávy o armádních posilách JSOU JSOU doprovázeny.." :)

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.