Paul Graham: Hiring is Obsolete

Opět jen stručné upozornění na zajímavý článek – tentokrát je od Paula Grahama a jmenuje se Hiring is Obsolete.

Paulovi připadá, že příliš mnoho studentů v USA po škole nastoupí do zaměstnání místo toho, aby zariskovali a zkusili založit vlastní firmu (startup, chcete-li). "Your early twenties are exactly the time to take insane career risks," píše a má pravdu. Až na některé detaily, se kterými bych si dovolil nesouhlasit (namátkou třeba teorie o skutečném účelu PowerPointu), jde o docela zajímavou a inspirativní úvahu. (Alepoň pro mě, protože otázkou "Co po škole?" se poslední dobou zabývám docela často.)

May 12, 2005 – 22:31

Comments

Milan
Já to začal řešit aktivně už při škole :) Říkal jsem si, doděláš školu a pak tě nikam nevezmou. Tak jsem začal částečně pracovat už při studiu a následně se z toho vyvinul plný pracovní úvazek. :)
David Majda
No, já to řeším v trochu obecnějším duchu: vlastní firma (mám minimálně 2 nápady, na kterých by se dala firma postavit a snad i slušně vydělat) vs. zaměstnání (jistota, ale taky povinnost) vs. doktorské studium (ale KSI mi moc nesedí a jinde se v rámci MFF těžko uplatním, nejsa žádný velký teoretik). Každý týden jsem přikloněný k něčemu jinému :)

Každopádně toho, že by mě nikam nevzali, se sebevědomě vůbec nebojím :)
Honza
Zase zakládat si firmu v našich podmínkách není zrovna ideální, ale když už to vyjde, tak máte nějakou tu jistotu zaměstnání. A pokud jde o práci po škole, tak je určitě dobré si ji hledat už při studiu. Mě se to vyplatilo :)

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.