Joel on Software: Making Wrong Code Look Wrong

Joel Spolsky dnes napsal nový článek Making Wrong Code Look Wrong, ze kterého čiší programátorská zkušenost a pragmatismus. Suše řečeno je o maďarské notaci a o tom, kdy je podle Joela dobré používat vyjímky, ale ve skutečnosti je v něm obsaženo mnohem víc. Vzhledem k středně pokročilé noční hodině už nemám sílu článek nějak podrobněji komentovat, i když by si to zasloužil, a tak tu aspoň ocituju upoutávkový text, při jehož čtení jsem se zaprvé trochu poznal a za druhé málem válel smíchy po zemi :-)

It’s at this point you typically say, 'Blistering Barnacles, we’ve got to get some consistent coding conventions around here!' and you spend the next day writing up coding conventions for your team and the next six days arguing about the One True Brace Style and the next three weeks rewriting old code to conform to the One True Brace Style until a manager catches you and screams at you for wasting time on something that can never make money, and you decide that it’s not really a bad thing to only reformat code when you revisit it, so you have about half of a True Brace Style and pretty soon you forget all about that and then you can start obsessing about something else irrelevant to making money like replacing one kind of string class with another kind of string class.

Mimochodem, z Joelova článku vedou linky na další materiály, z nichž tak polovinu bych označil za téměř povinnou četbu pro každého, kdo chce programování opravdu rozumět. (To samozřejmě neimplikuje, že já programování rozumím, ale snažím se...)