Jak u Pixaru dělají filmy?

Podle obsahu snad všech amerických blogů, co čtu, to vypadá, že USA šílí z The Incredibles – dalšího kompletně počítačem animovaného filmu od Pixarů. Se zájmem se jsem si přečetl sekci How we do it na jejich stránkách, která vysvětluje postupy používané při tvorbě právě takových filmů.

Docela mě překvapilo, kolik pečlivě koordinované práce se skrývá za každým políčkem a scénou. A nejzajímavější bylo zjištění, že každý frame (tedy 1/24 sekundy) se vykresluje ve speciální "renderovací farmě" celých 6 hodin – a v některých případech až 90 hodin! To bych opravdu nečekal...

Mimochodem, moje webdesignerské já bylo potěšeno tím, že v celé vysvětlovací sekci je použito plain-old-HTML na místě, kde by polovina dnešních tvůrců stránek nekompromisně nasadila Flash.

Nov 11, 2004 – 11:46

Comments

Milan Kryl
Je sice pěkně, že je nasazené old-plain-html, ale celý text, kterým je komentován proces dělání filmu je v obrázku. :( Což si myslím není až taková radost a je to skoro horší, než kdyby tam byl ten flash a byl by text opravdu textem.
David Majda
[1] Máš naprostou pravdu. Byl jsem tak nadšený, že se mi nikde nezjevuje rámeček s nápisem "Click here to download plugin", že jsem tohle úplně přehlédl :-(

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.