Fahrenheit 9/11 - pár poznámek

Dnes večer jsem neodolal, a místo naplánované práce jsem nakonec shlédl dokument Michaela Moora Fahrenheit 9/11. Mám k němu čtyři krátké poznámky:

Závěr? Můj názor je stejný jako před rokem a půl (kdy jsem na svých stránkách vyjadřoval protest proti invazi do Iráku). Největší nebezpečí pro tenhle svět momentálně není Al-Kajda, Irák či jiné státy, ale USA v čele s Georgem Bushem.

Sep 28, 2004 – 0:58

Comments

J.A.
Dokument je vysoce manipulativni, rozhodne se nesnazi byt objektivni, vy jadruje nazor pana Moora.

V poslednim odstavci se asi neshodneme. Docela by me zajimal duvod tohoto antiamerikanismu :)
David Majda
Důvod mého "antiamerikanismu" je zahraniční politika USA v posledních několika letech. Konkrétně útok na Irák mi vysloveně hnul žlučí, protože to byl ilegální útok na suverénní stát, který nepředstvoval pro svět žádné či jen malé nebezpečí. "Fakta", na základě byl útok uskutečněn, se navíc postupně ukazují jako vykonstruovaná.

Situace mi dost připomíná rok 1968 a naši okupaci SSSR - taky "preventivní" akce uskutečněná na základě doměnky, že situace v zemi neodpovídá zájmům jedné velmoci.

Rozebral bych to víc a podrobněji (prodiskutovával jsem toto téma jinde už mnohokrát), ale bohužel na to nemám čas a hlavně chuť. Zaryté zastánce americké politiky pravděpodobně stejně nepřesvědčím.
Raven
"Zaryté zastánce americké politiky pravděpodobně stejně nepřesvědčím." asi jako zarytí zastánci americké politiky nepřesvědčí tebe. :) To je holt život a každý má svůj názor. Já narozdíl od tebe bydlím blízko a cítím to na vlastní kůži a jsem rád, že politika USA je taková jaká je.
Pika
Musim povedat, ze spomenutý film som nevidel (zatial) ale musim suhlasit s autorom a postojom voci USA. Ich politika je viac nez spinava a cudujem sa tiez ako im to vsetci papkaju....asi maju tiez svoje zaujmy...

Neschvalujem utok na WTC ale aky je rozdiel medzi teroristami a USA ? Je naozaj az tak velky?

...Afganistan...Irak....kto bude dalsi nebezbecny "pre nas vsetkych" ?
QED
QED
Jen drobnost:
Chápu výhrady proti invazi na základě ne zcela pravdivých (spíše zcela lživých) důvodů. Přesto mi příjde, že kritici americké zahraniční politiky nevidí to hlavní: diktátor, který provádí genocidu vlastního obyvatelstva a používá chemické zbraně proti vlastním lidem NEMÁ právo vládnout.
Je smutné, že tohle nikdy demokratická veřejnost nepříjme jako důvod k válce a je třeba ji nedůstojně obelhávat, jak jsme to viděli v případě Iráku.

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.