Dva Mozillí odkazy pro dnešní den

První dnešní odkaz vás zavede na článek Henrika Gemala o těžkostech vývoje rozšíření pro Mozillu/Firefox, které nezmizely ani s novým API Firefoxu, ba spíše naopak. Je vidět, že nejsem jediný s podobnými zkušenostmi.

Druhý odkaz vede na interview se Scottem Collinsem, jedním z důležitých vývojářů Mozilly. Zajímavá je zejména historická část, popisující, jak to vypadalo v Netscape v předmozillím a ranně mozillím období. Doteď jsem například netušil, jak malý kousek chyběl od vydání Netscape 5.0, které mohlo snadno způsobit, že by se svět webových prohlížečů vyvíjel úplně jinak.

A nakonec pro vás mám původně neplánovaný bonus navíc: Podle informací z Bugzilly to vypadá, že do Mozilla Thunderbirdu (od kterého teď mimochodem vyšla nová verze 0.7) bude možná implementována RSS čtečka. Třikrát hurá!

Jun 17, 2004 – 22:32

Comments

Adam Hauner
Vydání Netscape 5 by vývoj nezměnilo tak výrazně, jen by pád Netscape zpomalilo. Mám na disku test build z těch časů a není to nic moc aplikace.

Rozhovor se Scottem je rozhodně super, spolu s Win API jde o perfektní články.
David Majda
S tím Netscapem jsem to záměrně trochu přehnal, abych zdůraznil, jak takové rozhodnutí může ovlivnit "dějiny". Je pravda, že zlom by to nejspíš neznamenalo.

Add comment

It is not possible to add comments to posts older than one month.